35-річному тернополянину, який за один день тричі телефонував на спецлінію 101 із неправдивими повідомленнями про замінування, обрали запобіжний захід. Чоловік перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом. Йому загрожує до восьми років позбавлення волі.

Як повідомили в поліції Тернопільської області, ініційовані псевдоповідомлення стосувалися державних установ у різних районах міста. На всі локації терміново прибули відповідні служби: вибухотехніки, кінологи, слідчі та рятувальники. Під час обстеження жодних небезпечних предметів не виявили.

Повторний злочин і телефон, як доказ

Правоохоронці оперативно встановили особу, причетну до фальшивих викликів. Ним виявився мешканець Тернополя, який вже має кримінальне минуле. У 2024 році він був засуджений за аналогічні дії, однак тоді отримав умовний термін — 4 роки з іспитовим строком один рік.

Під час обшуку у квартирі підозрюваного слідчі вилучили мобільний телефон, з якого здійснювалися дзвінки з повідомленнями про начебто закладені вибухівки. На підставі зібраних доказів чоловікові оголосили про підозру за ч. 2 ст. 259 Кримінального кодексу України.

Що передбачає закон

Частина 2 статті 259 ККУ стосується завідомо неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян, якщо такі дії:

  • вчинені повторно,
  • або стосуються критично важливих об’єктів інфраструктури,
  • або пов’язані з державними установами, лікарнями, навчальними закладами тощо.

Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 4 до 8 років.

Мотиви з’ясовуються

Слідчі Тернопільського районного управління поліції продовжують з’ясування обставин та мотивів вчинення злочину. Процесуальне керівництво у справі здійснює Тернопільська окружна прокуратура.

Попри відсутність реальної загрози, такі дії завдають значної шкоди — паралізують роботу установ, відволікають сили екстрених служб і сіють паніку серед населення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *