У Кременецкому районі дві мешканки стали жертвами шахраїв, які скористалися популярною схемою обману «Привіт, позич гроші». Про це повідомили у поліції Тернопільської області.

42-річна жінка з Кременецької громади отримала повідомлення в одному з месенджерів від імені своєї подруги. У зверненні йшлося про нібито термінову потребу в грошах. Не підозрюючи підступу, жінка перерахувала понад 8 тисяч гривень. Згодом з’ясувалося, що акаунт подруги зламали, а вона сама не зверталася по допомогу.

Схожа ситуація трапилася з 37-річною жителькою одного із сіл району. Шахраї надіслали їй повідомлення нібито від знайомої з проханням переказати кошти. Жінка переслала 16 тисяч гривень, лише після чого з’ясувала, що стала жертвою аферистів.

«Отримавши доступ до чужого облікового запису, шахраї розсилають повідомлення з проханням позики. Якщо отримали таке звернення — обов’язково перевірте його справжність, зателефонувавши людині особисто», — наголошують правоохоронці.

За обома випадками відкрито кримінальні провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Триває встановлення осіб, причетних до злочинів.

Як захистити себе від подібних схем

  • Не перераховуйте гроші без перевірки — зателефонуйте особисто людині, яка звернулася з проханням.
  • Увімкніть двофакторну автентифікацію у своїх месенджерах і соцмережах.
  • Не переходьте за підозрілими посиланнями, навіть якщо вони надіслані від знайомих акаунтів.

Куди звертатися у разі шахрайства

У випадку підозри на шахрайство слід негайно телефонувати на спецлінію 102. Для консультацій і допомоги також можна звернутися до кіберполіції за номером 0 (800) 50-51-70.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *