Українська незалежна преса отримала високу міжнародну відзнаку за свою стійкість, мужність і принциповість у часи війни. Престижну премію Golden Pen of Freedom Award 2025 журналістській спільноті України присудила Всесвітня асоціація видавців новин WAN-IFRA спільно з World Editors Forum.

Символічно, що церемонія вручення відбулася 4 травня в польському Кракові під час відкриття Всесвітнього медіа-конгресу WAN-IFRA. Нагороду від імені українських журналістів прийняла директорка Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» (АНРВУ) Оксана Бровко.

Голос України, що звучить попри війну

У складі делегації медійниць з України участь у конгресі взяла і головна редакторка сайту «20 хвилин» (Тернопіль) Наталя Бурлаку. Видання є частиною медіакомпанії RIA Media — багаторічного члена АНРВУ та учасника міжнародної журналістської спільноти.

Цьогорічна відзнака стала визнанням неймовірної витримки і професійної етики українських журналістів, які, попри обстріли, окупацію і загрозу життю, продовжують доносити правду до суспільства.

«Ми не просто документуємо події — ми фіксуємо саму пам’ять. Якщо журналістика зникне — зникне історія, нація і правда», — наголосила під час виступу Оксана Бровко.

Визнання не лише окремих редакцій, а всієї журналістської спільноти

У заяві WAN-IFRA йдеться, що премія присуджена українським медіа за «непохитну відданість свободі слова у винятково драматичні часи». Це нагорода, яка символізує щоденну боротьбу за доступ громадян до правдивої інформації, незалежно від обставин — чи то окупація, руйнування редакцій, чи мовлення з підвалів під час обстрілів.

Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» підтримує понад 150 медіа по всій країні. Її команда забезпечує:

  • страхування журналістів;
  • безпечні тренінги й навчальні програми;
  • технічну та кризову фінансову підтримку;
  • міжнародну співпрацю та обмін досвідом;
  • підтримку жінок у медіа, які несуть основне навантаження у воєнних умовах.

Нагорода Golden Pen of Freedom присуджується з 1961 року й є одним із найавторитетніших міжнародних визнань у сфері захисту свободи слова. Вона символізує не лише вшанування минулих досягнень, а й відповідальність за подальшу боротьбу за демократичні цінності — як в Україні, так і в усьому світі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *