
Початок лютого приніс помітне зростання захворюваності на грип, ГРВІ та COVID-19 на Тернопільщині. За словами головної санітарної лікарки області Оксани Чайчук, рівень епідемічного порогу наразі перевищено, однак ситуація залишається прогнозованою і контрольованою.
Станом на 3 лютого загальна захворюваність на грип, ГРВІ та COVID-19 склала 474,8 випадків на 100 тисяч населення (4836 осіб), що перевищує середній показник на 57%.
Найбільше хворіють діти
Серед усіх зафіксованих випадків значну частину становлять діти – 57,6% (2788 осіб), з яких більшість є школярами (1814 осіб, або 65,1% від числа захворілих дітей). У порівнянні з попереднім тижнем кількість хворих школярів зросла майже на 18%.
Госпіталізації та летальність
За останній тиждень до лікарень області потрапили 205 осіб, із них 113 – діти. Це на третину більше, ніж тижнем раніше. Водночас летальних випадків від грипу та COVID-19 за останні сім днів не зареєстровано. З початку епідсезону зафіксовано два смертельні випадки, обидва серед людей похилого віку, які не були вакциновані.
COVID-19 та грип: ситуація по видах вірусів
Хоча про нову хвилю COVID-19 не йдеться, кількість випадків дещо зросла. За тиждень зареєстровано 8 випадків, що становить 0,2% від загальної кількості ГРВІ. Для порівняння: минулого епідсезону за аналогічний період таких випадків було 60.
У вірусологічній лабораторії виявлено такі збудники серед хворих:
- вірус грипу А – у 6 осіб;
- вірус грипу В – у 6 осіб;
- аденовірус – у 10 осіб;
- респіраторно-синцитіальний вірус – в 11 осіб;
- риновірус – у 2 осіб;
- SARS-CoV-2 – у 1 особи.
Вакцинація: ситуація з охопленням
Попри активний епідемічний період, охоплення щепленнями залишається на низькому рівні. З 9456 осіб, які підлягають вакцинації проти грипу, щеплення отримали лише 4249 (44,9%).
З них:
- 2471 особа – вакциною Ваксігрип (Франція);
- 1778 осіб – вакциною ДжіСіФлю (Корея);
- 1705 осіб вакциновано за бюджетні кошти;
- 2412 – за власний рахунок;
- 132 – за кошти підприємств.
«Щеплення залишається єдиним надійним способом профілактики, навіть у розпал епідсезону», – наголосила Оксана Чайчук.
Фахівці закликають не зволікати з вакцинацією, дотримуватись базових правил гігієни та при перших симптомах звертатися до лікаря. Хоча сезонні спалахи є традиційними, їх наслідки можна суттєво зменшити за умови відповідального ставлення до власного здоров’я.
Немає коментарів