Приватне агропромислове підприємство «Нічлава», що базується у селі Колиндяни Чортківського району, святкує 25 років із дня свого заснування. Протягом цього часу підприємство виросло з невеликої структури, яка отримала у спадок стару техніку та 700 гектарів орної землі, до потужного гравця аграрного сектору області з понад 1000 гектарами в обробітку.

Історія ПАП «Нічлава» розпочалася 16 лютого 2000 року – у час, коли в Україні активно реформувалася колективна форма господарювання. Як згадує засновник і незмінний директор підприємства Володимир Заліщук, рішення про створення приватного господарства приймалося на зборах селян, які визначалися з долею своїх земельних паїв.

– Тоді було складно, – розповідає він. – Не вистачало пального, техніка була зношена, а борги старих господарств доводилося гасити новоствореним. Починали з того, що мали: орендували поля, ремонтували трактори, працювали вручну.

Згодом підприємство зміцніло. Ставка на рослинництво, відмова від тваринництва, оновлення технічного парку (зокрема за рахунок машин New Holland і вітчизняних агрегатів заводу Кобзаренка), а також послідовна робота з пайовиками дали результат. Нині ПАП «Нічлава» стабільно збирає по 70–75 центнерів пшениці з гектара, тоді як на початку 2000-х було 35–40.

Підприємство обробляє землі не лише у Колиндянах, а й у Давидківцях і частині Малих Чорнокінців. У штаті – 25 працівників, у сезон працює більше. Залишились у колективі й ті, хто був у «Нічлаві» з першого дня – головний інженер Мирослав Андрейчук, головбух Оксана Яковлюк, диспетчер Володимир Волощук і дружина директора Наталія Заліщук.

Варто згадати, що господарство відоме своєю особливою традицією – перед початком жнив у полі відбуваються зажинки з молитвою, священником і церковним хором, аби благословити майбутній урожай.

У біографії Володимира Заліщука були також і політичні віхи – він очолював Чортківську районну раду у складні 2013–2014 роки, а згодом став депутатом Тернопільської обласної ради. Однак, зізнається, серцем завжди залишався хліборобом.

– Найбільше щастя для мене – бачити врожай, чути гудіння техніки і відчувати, що робота недаремна. Але найбільша біда нині – це війна. Мріємо лише про одне – мир, – каже Заліщук.

«Нічлава» впевнено дивиться в майбутнє, продовжуючи сіяти хліб на рідній землі – з любов’ю, гідністю і вірою в перемогу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *